Aké lieky môžem užívať na zvýšený tlak na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
19. dec 2019

Dobrý deň,

som v 3. týždni tehotenstva a začala som mať problém s tlakom. Nikdy predtým som to nemala. Bojím sa, aby sa maličkému niečo nestalo.

Aké lieky môžem brať a čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

lieky na vysoký krvný tlak sú výhradne na lekársky predpis. Potrebujete ísť na vyšetrenie k lekárovi a na základe Vášho zdravotného stavu Vám môžu predpísať liečbu.

Ak je to potrebné, tak lieky na vysoký krvný tlak sa užívajú aj počas tehotenstva.

Nemusíte sa obávať.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová