Ako dlho môže štvorročný syn užívať Solmucol?

Zodpovedané
16. jún 2022

Dobrý deň,

skoro štvorročný synček mal pred 2 týždňami bronchopneumóniu. Dostal antibiotiká Amoksiklav. Kašeľ utíchol, striedavo sa menil na suchý, vlhký, ale znova sa vrátil veľmi vlhký.

Po týždni na kontrolnom rtg mal ešte stále pneumóniu ale zlepšenú. Hovorili, že má ešte užívať pri kašli Solmucol na vykašliavanie zároveň dobrať Amoksiklav.

Ten už sme pred 2 dňami dobrali - 16 dní. Solmucol bral 7dní. Dnes je ôsmy deň a momentálne zakašle, tak maximálne 5x za deň trošku.

Mám mu ešte dávať Solmucol?

Na kontrolu máme ísť v prípade keby sa kašeľ zhoršil.

Ďakujem

Dobrý deň,

dĺžka liečby stredne ťažkých prípadov je 1 týždeň, pri vážnejších stavoch môže byť Solmucol podávaný 2 týždne nepretržite.

Úplne doličenie chce čas, kašeľ môže po infekcii zotrvať aj 3 týždne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut