Ako postupovať, keď je kašeľ cez deň vlhký a v noci dráždivý?

Zodpovedané
5. dec 2022

Dobrý deň,

dcéra má cez deň vlhký kašeľ, hlieny jej aj zatekajú. Striekam jej do nosa morskú vodu a inhaluje Vincentku. V noci jej však kašeľ nedá spať, má ho taký suchý dráždivý.

Mohla by som jej dať na noc sirup na suchý kašeľ i napriek tomu, že cez deň ho má vlhký?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, takáto kombinácia je možná, aby sa dieťa počas noci mohlo pokojne vyspať.
Vhodné je aj zvlhčovanie vzduchu, prípadne vyvýšená poloha na spánok.

Ak počas dňa podávate sirup na podporu vykašliavania, podávajte ho najneskôr do 16:00.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut