Ako sa postupuje pri alergickej reakcii na Spirabel?

Zodpovedané
27. máj 2024

Dobrý deň,

syn má 13 rokov a doktorka mu predpísala Spirabel 5 mg. Nikdy ho ešte nebral a ja mám pred akýmkoľvek novým liekom rešpekt.

Ako sa postupuje, keď sa náhodou vyskytne alergická reakcia práve na antihistaminikum Spirabel?

Myslím závažnejšia reakcia. Napr. problém s dýchaním, výsev na pokožke.

Čo vtedy urobiť?

Ako môžem v tej chvíli pomôcť synovi doma ja?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Spirabel je antihistaminikum. Zabraňuje účinkovaniu histamínu, ktorý sa podieľa na vzniku alergickej reakcie. Je nepravdepodobné, aby syn mal alergickú reakciu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie