Alergia bez reakcií

lenkaa222
31. júl 2013

ahojte kočky. synovi zistili, že ma alergiu na mačky, psa, roztoče, pel a kravské mlieko - pritom kravské mlieko pije každý den a nemá žiadnu reakciu..nema žiadnu reakciu na nič....
išli sme na alergo kvôli tomu, že mal ekzem a nechcel mu zmiznuť...nakoniec som hu prestala natierať masťami čo predpísala kožná a zmizol sam od seba... ja som tiež mala alergiu tak ako syn mi všetko zistili a tiež som nikdy nemala žiadne reakcie..
ako dalej?? davať mu to kravské mliečko piť ?? dakujem

xenicka13
31. júl 2013

ja by som nedavala, moze prist nieco horsie, napr. senna nadcha, astma...

aristka
31. júl 2013

@lenkaa222 práve ten ekzém ,je reakcia na alergény ,skús dodržať odporúčania lekára ,aby sa to nevrátilo na určitú dlhšiu dobu hlavne to kravské mlieko...

alami
31. júl 2013

@lenkaa222 no však má ekzém, to je reakcia 😉 Bola si u Dr. Oravcovej? Plne jej dôveruj, je to skvelá odborníčka, mám obe deti silných alergikov so slabou imunitou, obom mi veľmi pomohla, vyhrabala nás z najhoršieho stavu u oboch, chodíme k nej už 8 rokov. je skvelá!
Mačku, psa máte doma?Ak nie, nerieš. Roztoče - asi vieš čo, zrušiť plyšákov, pokiaľ možno závesy, koberce, tkaniny, často prať postelné obliečky, vysávať postele...peľ - nevyhneš sa, ale aspoň nedávaj med a to čo obsahuje peľ - bazový sirup a podobne. Mlieko nahrať rastlinným, nedávaj sójové, ľahko potom vznikne alergia na sóju (tak sa stalo aj nám) a to už je len potom trápenie (sójová múka a sójový lecitín je v mnohých potravinách, ani o tom nevieš) Výborné je mandľové mlieko z DMky - hlavne na kašu a puding, inak na bežné pitie ryžové.
Môžeš sa samozrejme rozhodnúť, že mu necháš mlieko kravské, ono, pokiaľ nevidíš, čo mu to robí (alebo máš ten pocit) si slabo motivovaná. Ver ale tomu, že ak tá alergia vyšla, tak je. stav sa mu bude zhoršovať a raz už uvidíš takú reakciu, že až 😒
želám veľa síl 😉

pink_lady
31. júl 2013

@lenkaa222 "nema ziadnu reakciu" , má len ekzém. A ekzém je čo? 😅 Reakcia - prejav alergie 😉

lenkaa222
autor
1. aug 2013

@pink_lady @aristka @alami kočky zle som sa vyjadrila..mal ekzem par mesiacov po narodeni na ličkach (to bolo v zime ked ešte ani nepil kravske mlieko - ani žiadne prikrmy) a potom na jar sa mu urobil na brušku - kožna povedala, že to je z toho, že je malo slnka...
@alami ano k Dr. Oravcovej. práveže nam odporučila davať sojove mlieko, a ta alergia na mačky, že je priliš silna, že to preto, že s mačkami je každý den, že na psy je menšia, že so psami nieje v kontakte..je to presne na opak..s mačkou ak sa stretne možno dvakrát za mesiac a psa mame doma..

alami
1. aug 2013

@lenkaa222 sójové určite nedávaj, môžeš pogoogliť na nete, veľa ľudí má potom problém so sójou. Môj syn má reflux, silnú alergiu na mlieko aj na sóju a to už nemá poriadne čo jesť. Nikomu neprajem.
Ak nemáte doma mačku, nič nespravíš, ono tie alergény sa šíria aj stupačkou, ak si v paneláku, alebo na oblečení ľudí, ktorí to zviera majú - napr ak má učiteľka v škôlke mačku a je denne v kontakte s dieťaťom alergikom...
Psa by som neriešila, ak nemá silnú alergiu na neho a je to váš miláčik 😉
Môju synovi ke´d vyšla alergia na mlieko, tiež som si vravela, že neviem, ako sa mu prejavuje, vôbc som si to nedala do súvisu s tým, že má problém s kakaním, mal zápchy, neskôr boli také strašné, že sme skončili v nemocnici s vyberanín stolice z čreva (keď už krvácal z konečníka) - a to už sme sa mlieku vyhýbali, len zas nie 100%, lebo som mala pocit ako ty - že ve´d mu nič nerobí, čo na tom, ak si dá trochu krupicovej kaše 😖
po sójovom mlieku - najskôr nič, v pohode a neskôr výsyp ako hrom a potom už ťažký ekzém aj po sójovom lecitíne - a od vtedy veľké trápenie, už reagoval pomaly aj na čistú vodu.

Takže radšej si opatrne 😉

lenkaa222
autor
1. aug 2013

@alami on mlieko pije rano a večer, okolo 200 ml a prevarené.. krupicu a puding mu robím málokedy..jogurty môže papať, že tie mu nespravia nič... fakt nema žiadne problémy ani s kakanim ani nič...tak neviem čo robiť..

alami
1. aug 2013

@lenkaa222 to už je na tebe, ak nie si presvedčená o tom, že alergik potrebuje vysadiť mlieko, nik ťa nepresvedčí. tak mu ho dávaj, no čo ti poviem 😅

lenkaa222
autor
1. aug 2013

@alami neviem sa rozhodnuť... u mna to bolo to iste, tiež sa mi nič nerobilo... tak uvažujem a rozhodujem sa...

alami
1. aug 2013

@lenkaa222 však a čo také sa ti zmení tým, že tých 200ml ráno a večer nedáš kravského, ale napr ryžového? Ak nerobíš kaše a kyslomliečne môže, tak aspoň toto pre to dieťa urob a už ak bude mať malé množstvá v zložení potravín (chlieb atď) takl už to bude iné, ako keď vypije ráno a večer po 200ml 😉

lenkaa222
autor
1. aug 2013

@alami aa kde kupim napr. to ryžove mlieko ??

alami
1. aug 2013

v DMke majú tekuté a v zdravej výžive a v každom hypermarkete majú sušené - rôzne, my sme mali najradšej ryžové sušené značky asiana, vtedy ho ešte nemávali bežne, objednávala som ho z netu, ale teraz ho majú v kauflande aj v hypernove...

matkamirko
1. aug 2013

@alami ja by som nevahala, a vysadila, vyhybala sa danym alergenom. Raz, ked bude dospely, bude ti za to vdacny.. Preco dospely?? Pretoze problemy sa nemusia prejavit teraz, ale neskor. Napr. ja...mam alergiu hadam na vsetko, co sa pelov(dokonca aj na pele ihlicnatych stromov), prachu-roztocov tyka. Dalej mam astmu, atopicky ekzem, a alergie na kadejake potraviny. Alergeny som zo stravy vysadila, a tym ostatnym sa vyhybam. Tieto moje problemy zacali narodenim, ale zial, bola doba, ze nejake alergie ani nik poriadne neriesil. Prislo sa na to az po zmene pediatra, ked sme sa prestahovali, to som mala 15 r. Dovtedy som kazdy mesiac mala zapal priedusiek, kadejake problemy s travenim, a pod. Moj syn ma taktiez alergie, aj na potraviny, a teda rozhodla som sa, ze mu chcem dat do buducna len to najlepsie, aby sa nemusel trapit zbytocne, tak ako ja. S malym chodim ku koznej lekarke, ktora mi povedala, ze jej synovi po 20 roku zivota zistili cukrovku, atopicky ekzem, astmu, potravinove alergie rozneho druhu.. Dovtedy nemal ziadne priznaky, uplne zdrave dieta, zdravy muz, takze mu nik nerobil ziadne specialne vysetrenia. A zrazu sa to prelomilo. Astma a cukrovka u neho, boli len dosledkom potravinovej alergie, ktora nebola pod kontrolou pocas tych rokov predtym, zial. U mojho svokra, ktory ma 53 rokov, to malo podobny spad, s väcsim casovym odstupom. Takze ja verim, ze pokial alergen nevylucime, pomaly ale iste, vedie k celkovemu zhorseniu zdravotneho stavu(aj po x rokoch).

cicamica1980
Odpoveď bola odstránená
Zobraz