Ako správne dávkovať čapíky Paralen a Panadol 1,5-ročnému dieťaťu?

Zodpovedané
6. mar 2023

Dobrý deň,

mám 1,5-ročného syna, ktorý má už druhý deň teplotu 38,5°C. Neznáša sirupy (vypľúva ich alebo vygrcia ich), preto som zvolila liečbu čapíkmi.

Je pri váhe 11,7 kg správne dávať iba jeden čípok ako je uvedené na krabičke?

Teplota mu akosi neustupuje, tak preto sa pýtam. Mám doma aj čapíky Panadol.

Sú lepšie čapíky Panadol alebo Paralen?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Paralen a Panadol čapíky obsahujú rovnakú účinnú látku - paracetamol.

Paralen 100 1 čapík obsahuje 100 mg paracetamolu.
Panadol Baby 1 čapík obsahuje 125 mg paracetamolu.

Pri uvedenej váhe sa podáva 1 čapík. Pri neklesajúcej teplote môžete po 4 hodinách podať Nurofen čapík.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut