Ako správne dávkovať Magnerot pre 6 ročné dieťa?

Zodpovedané
28. máj 2022

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcéra /20 kg/ má pre neurologický problém užívať Magne B6. Keď som Magne B6 nemala, dala som jej 250 mg tbl. Magnerot.
Čítala som v príbalovom letáku, že pre užívanie lieku k deťmi nie sú údaje.

Na českých stránkach príbalový leták presne toho istého lieku obsahuje dávkovanie pre deti od 6 rokov - dokonca 3x1 tbl. /500 mg/.
Vyskúšala som viac našich liekov s obsahom magnézia, no Magnerot je jediný, po ktorom vidím naozaj efekt. Preto mi je ľúto, že je tam takáto nezrovnalosť. Rada by som dávku zvýšila, aby som dcére viac pomohla, no tieto informácie ma v tom brzdia.

Ako sa mám na tie rozdiely pozerať?

Na českých stránkach som pri každom preparáte magnézia s kyselinou orotovou videla dávkovanie pre deti od 6 rokov, ako som uviedla vyššie.
Čo sa týka našich odporúčaní, len v jednom som videla odporučenie na užívanie polovičnej dávky oproti dospelým.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

tak ako píšete podľa dostupných informácií na Slovensku použitie Magnerotu u detí a dospievajúcich nebolo stanovené.
Preto Vám nemôžem odporúčiť užívanie ani ja.

Usudzujem, že dcérke podávate magnézium na základe odporúčania neuológa. Konzultujte priamo s ním, ktoré magnézium a v akej dávke je pre dcéru najvhodnejšie.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut