Magne B6 a jeho užívanie v tehotenstve

tinka9284
31. mar 2015

Ahojte, mám otázku - dnes mi dr. predpísal Magne B6 3x1 tabletu denne - mala som dosť často bolesti v podbrušku a sme momentálne v 23tt. Kázal mi to užívať do 36 tt. ALE.... na pribalovom letaku je uvedené že tehotné by mali užívať magne B6 max. 2x 1 tabletu denne - tak som teraz trocha neistá či mám ozaj užívať 3x1 tabletu ako povedal dr.

Ako ste to užívali vy ?

ďakujem vám za infošky

monicm
31. mar 2015

@tinka9284 ja by som zavolala lekárovi,prečo zvýšil odporúčané dávkovanie,možno má na to nejaký dôvod a jeho vysvetlenie bude stačiť na upokojenie

juzanka151
31. mar 2015

Nicoho sa neboj ja ho tiez uzivam 3x1 mi zaclo tvrdnut trosku podbrusko a kamoske ho kazali brat az 6x1 treba ho vysadit 6 tyzdnom pred porodom aby dieta nemalo svalove krce

juzanka151
31. mar 2015

@tinka9284 a bezne sa dava v takych aj vyssich davkach aby sa predislo potratu a inym problemom

janifer
31. mar 2015

Ja som brala az 6x denne cize neboj sa, jedine pozor ak by si dostala nejaky vysyp, ja som potom presla na magnezium od Galvexu. A treba sa setrit magnezium je taky oblbovak este ma babo casu!

kvietok173
1. apr 2015

Ja som brala pocas 4 tehotenstiev 4 x 2 tablety denne 🙂. Dolezite je vsak u teba sledovat vytok a davat si casto robit vyter kvoli infekcii lebo ta je spustacom predcsanych porodov, bolesti podbruska, tvrdnutia bruska. A preventivne uzivaj zo spodu aspon raz do tyzdna vaginalnr probiotika a bolo by fajn aj peroralne. Vela stastia 🙂

tinka9284
autor
1. apr 2015

@juzanka151 ak sa smiem spýtať v ktorom si týždni tehu ?

juzanka151
1. apr 2015

@tinka9284 v 19tt

tinka9284
autor
1. apr 2015

a žienky, popri tom Magne B6 ste užívali ešte niečo iné ? Myslém napr. tehu vitamíny - lebo tie som brala pred tým a dr. mi povedal, že to s tým magne B6 nemám už kombinovať...

juzanka151
1. apr 2015

@tinka9284 ja momentalne ziadne neberiem

tinka9284
autor
1. apr 2015

@juzanka151 a máš ho brať do kedy ? lebo ja som pred tým užívala 3x1 Magnesii Lactici ale to mi vyradil a predpísal Magne B6 a vraj do 36 tt

juzanka151
1. apr 2015

@tinka9284 no mne hovorili ze 6 tyzdnov pred porodom uz by sa mal vysadit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre