Aký je rozdiel medzi tabletkami a práškom Erdomed?

Zodpovedané
31. jan 2020

Dobrý deň,

v reklame som počula, že Erdomed je bez lekárskeho predpisu. V lekárni mi však povedali, že Erdomed tabletky sú len na lekársky predpis. Že iba prášok nie je na predpis.

Používa sa Erdomed iba na liečbu priedušiek alebo aj na pľúca?

Aký je rozdiel medzi tabletkami a práškom?

Prečo sa jedno dá kúpiť bez predpisu a druhé nie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Erdomed je mukolytikum a používa sa na uľahčenie vykašliavania.
Erdomed vo forme granulátu obsahuje menej účinnej látky ako vo forme kapsúl.
To, či je liek viazaný na lekársky predpis alebo nie určuje na základe mnohých kritérii ŠÚKL.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová