Aký kolagén na kĺby je vhodný pre tehotné?

Zodpovedané
29. feb 2024

Dobrý deň,

som v 13. týždni tehotenstva a rada by som začala užívať kolagén, nakoľko už počas prvého tehotenstva mňa veľmi boleli kĺby.

Ktorý konkrétne by som mohla?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

V súčasnosti je na trhu veľmi veľa druhov kolagénu a o jeho účinku sa však stále vedú sporné debaty.

Kolagén je zložený z 3 základných aminokyselín (hydroxyprolín, glycín a prolín), ktoré si môžete doplniť prostredníctvom pestrej a vyváženej stravy. Z tých, ktoré by ste mohli užívať v gravidite patrí napr. Orin Viacollagen pre tehotné a dojčiace ženy.

Vždy je potrebné sa riadiť odporúčaniami konkrétneho výrobcu.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie