Aký liek zaberie na dlhotrvajúcu nádchu?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ohľadom liekov na dlhotrvajúcu nádchu. Trvá už cca 4-5 týždňov. Skúšala som klasické naparovanie, výplachy nosa, bylinné spreje do nosa, spreje na báze morskej soli, sprej Vincentka a teraz mám Sanorin. Ten to trochu zmiernil, ale aj tak smrkám celý deň aj v noci.

V lekárni mi poradili Nasometin, no bojím sa ho použiť, keďže som videla zoznam reakcíí na kortikoidy.

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodne odporúčam vyšetrenie aj u alergológa, pravdepodobne pôjde o alergickú nádchu. Je potrebné stanoviť alergén, ktorý Vám spôsobuje tieto ťažkosti.

Ja odporúčam na začiatok vyskúšať sprej Livostin. Ide o voľnopredajný preparát na alergickú nádchu. Aplikuje sa 2x denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut