Muconasal plus a tehotenstvo

miss_sixty11
21. apr 2019

Dobrý deň, mám otázku. Už dlhšie trápim nádchou. Nemôžem vobec dýchať bez toho aby som si aspoň 3x denne nedala sprej. V lekárni mi predali iba morskú sol za ktorú som dala 10€ a vôbec nepomohla. Neskôr mi dali ďalšie spreje, ktoré zas nepomáhali. Za spreje som tam nechala 30€ a všetky mi boli nanič. Na internete som sa dočítala názory od gynekologov, že neboli preukázané ziadne nežiaduce účinky a ze sprej môžu užívať mamičky. Moja gynekologicka mi tiež povefala ze po 3 mesiaci môže.. Už som v 22 týždni. Stretli ste sa niektorá s tým a užívali ste sprej normálne bez komplikácií? ďakujem za odpovede

candies
21. apr 2019

@miss_sixty11 ja celé tehotenstvo s dvojickami .. jasne že je všetko Ok a to som každý týždeň minula jeden

luccy89
21. apr 2019

@miss_sixty11 ja som si davala najprv nasivin detsky, ale moc nepomahal. Potom normalne muconasal. Casto aj ked som nemala nadchu, vecer pred spanim lebo sa mi nedalo dychat. Syn ma 4m a vsetko ok

sibyll
21. apr 2019

@miss_sixty11 mne dali tu morskú sol tiez... Len som sa zasmiala a išla do koša. Kupila som si muconasal. To bol prvy trimester. Posledny mesiac som bez spreju nemohla vyjst ani na ulicu. V lekarni mi hovorili ze tehotne to nesmú ale keď raz človek nevie dýchať tak je to nafigu.. Vystriedala som otrivin sanorin olynth muconasal nasivin... Dokonca pri porode pred poslednym zatlacenim sa mi zapchal nos a vsetci na mna kricali ze mam dychat nosom... No pravda... Teraz celkom usmevna spomienka. Kazdopadne mala je zdrava, sikovna uz ma rok a ziadne nasledky jej spreje nezanechali.... Ako laik si myslim ze väčší problem by bol ak by som sa trapila so zapchatym nosom cele tehotenstvo ako to ze som si ulavila od problému

miss_sixty11
autor
23. apr 2019

dakujem zienky upokojili ste ma 😊 v lekárni nepredaju vždy hovoria ze - dúfam, že to nie je pre Vás. A ja že nie nie... lebo viem ze by mi nepredali alebo znova dali iba tu morskú sol

kikuska555
23. apr 2019

Nepohzivlaa som sice muconasal ale olynth pri oboch tehotenstvach, pri tomto dokonca aj pri porode lebo by som neudychala aj keby co bolo. Jedna ma. 6rokov druha 3 tyzdne. A obe su zdrave ❤️
Spreje sa nie ze nesmu pouzivat ale z moralneho hladiska ich nemozu testovat na tehotnych preto je vsade dane ze sa nesmu

sibyll
23. apr 2019

@miss_sixty11 ja som uz aj normálne povedala ze je to pre mna... Krutila lekarnicka nado mnou hlavou aka som nezodpovedna... Tak som sa jej opytala co sa mi moze stat. Tak povedala ze nevie😂

katren
23. apr 2019

@miss_sixty11 ano, moje 3 tehu by som inak ako s Maconasalom neprezila....akonahle som porodila, nebolo mi ho treba

janciqa
23. apr 2019

@miss_sixty11 ja som na muconasale uz zavisla asi od 18r (teraz mam 34 takze uz riadne dlho). Ked som zistila ze som tehu snazila som sa nestriekat si, no neslo to. Proste pocit ked nemozem dychat je na prd, hned som nervozna a boli ma hlava. To podla mna skodi babu viac. Pri oboch tehotenstvach som si striekala a deticky su uplne zdrave. Dokonca aj pri porode som ho mala na stoliku pri posteli a nikto nic. Takze ja si myslim ze je to ok. Ale zas je dobre ak to vies obmedzit na take 3-4 vstreky denne. Aby sa to zas neprehanalo. Lebo co neuskodi inym, tebe moze. Drzim palce ✊

diane87
23. apr 2019

Môj brat je takto závislý na spreji do nosa už roky. Uvedomte si ze je to závislosť sliznice od látok obsiahnutých v spreji. Robte s tým nieco.ved je to závislosť! Choďte na ORL. Snáď Dr. Pomôže. Všade upozorňujú že spreje do nosa sa nesmú užívať dlhšie ako 7 dní!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre