Aký spermicid z lekárne nám odporúčate?

Zodpovedané
21. jún 2019

Dobrý deň,

moja partnerka pred rokmi používala dvojhormónovú antikoncepciu. Potom jej začali problémy s vysokým tlakom, tak ju prestala užívať. Teraz začala užívať progestínovú jednohormónovú antikoncepciu Azalia. Po rokoch sme sa rozhodli, že pôjdeme bez kondómu. Kombináciu HAK a spermicídu použijeme len vtedy, keď pôjdeme naplno. Vo zvyšné dni stačí iba HAK.

Čítal som, že HAK je efektívna na 99,70%, avšak spolu so spermicidom je až 99,95%.

Aký spermicid z lekárne by ste nám odporučili?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Pharmatex vaginálny gél. Ochrana je okamžitá a trvá cca 10 hodín.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová