Akými prostriedkami si mám ošetriť slnečnú alergiu na koži?

Zodpovedané
14. máj 2022

Dobrý deň,

mám slnečnú alergiu na koži v dekolte. Ide o červené fľaky, ktoré sú svrbice, bez pupienkov a pľuzgierov.

Ako by som si to mohla ošetriť, keď nechcem od kožnej kortikoidnú masť?

Ktorý opaľovací krém je vhodný na môj typ kože?

Je vhodný od LA Roche na kožu citlivú a kožu so slnečnou alergiou?

A aký prípravok je vhodný alergiu na slnko u 12 ročného dieťaťa?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete si natierať Fenistil gél, obsahuje lokálne pôsobiace antihistaminikum vhodné aj pri slnečnej alergii.
LRP má radu opaľovacích krémov vhodných pri slnečnej intolerancii, kúpte si určite ten s faktorom 50.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut