Čo pomáha na soor u dospelého?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

i napriek zubnej hygiene, pitnom režime vody a normálnej životospráve mám už roky biely hustý povlak na jazyku. Mám tráviace problémy a diagnostikovaný reflux. Myslím si, že ide o premnoženú candidu.

Moja obvodná lekárka mi na povlak povedala len to, že si mám kúpiť probiotiká. Avšak to nepomohlo, ani dlhodobé užívanie, ani probiotiká a prebiotiká v tekutom stave - Harmonelo. Bývam často chorá - bolesť v hrdle, nádcha, zahlienenie.

Ako sa zbaviť bieleho povlaku na jazyku?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčala by som Vám ešte vyskúšať orálne probiotiká Bactoral. Doplnok sa odporúča užívať v dávke 1 tabletu 1x denne večer po jedle, nechať voľne rozpustiť v ústach. Aspoň 30 minút po užití tablety nejesť a nepiť.

Vhodný je aj ústny antiseptický gél Phyteneo Neocide 0,11 % Octenidine gel 50 ml.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut