Existuje mastička na ľahšie preťahovanie pipíka?

Zodpovedané
25. máj 2020

Dobrý deň,

môjmu štvorročnému synovi sa ťažko preťahuje pipík a často ho máva zapálený. Používame Framykoin a repík. Dosť ho to bolí.

Existuje nejaká mastička, ktorou by to išlo lepšie pretiahnuť?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je na trhu žiadna mastička, ktorá by bola sa používala práve na tento účel. Odporúča sa repíkový kúpel ako aj spomínate a pri zápaloch Framykoin.

V dňoch keď zápal ustúpil mu to môžte natierať aj detským olejčekom alebo napríklad Infadolan masťou. Ide len o to, aby pokožka jemne zmäkla.

Infadolan masť

Infadolan masť je určená na vonkajšie použitie. Obsahuje vitamín A a vitamín D2 v bezvodom masťovom základe.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová