Je bezpečné dávať trojmesačnému dieťatku kvapky Sinupret a Cebion?

Zodpovedané
1. dec 2021

Dobrý deň,

trojmesačný syn má soplíky a občas zakašle. Dávam mu Sterimar a odsávame. Pediater nám dal Sinupret a Cebion. Problém je, že v lekárni nám ho nechceli dať, vraj to je až od 1 - 3 rokov.

Je bezpečné dávať trojmesačnému dieťatku kvapky Sinupret a Cebion?

Ďakujem

Dobrý deň,

kašeľ môže byť v tomto prípade spôsobený zatekaním soplíkov. Súhlasím s lekárom a nasadila by som synčekovi kvapky Sinupret. Sú čisto na rastlinnej báze, môžu ich užívať aj dojčatá. Pomôžu mu zriediť a vykašľať hlien.

V príbalovom letáku Cebionu je síce uvedené, že je možné ho podávať od 1 roka, ale po porade s lekárom sa môže dávkovať od narodenia.

Kvapky Sinupret

Kvapky Sinupret perorálne kvapky

Cebion kvapky

Cebion kvapky je výživový doplnok s obsahom vitamínu C v kvapkách.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut