Je bezpečné užívať Norethisteron počas dojčenia?

Zodpovedané
24. júl 2022

Dobrý deň,

rada by som poznala Váš názor na užívanie Norethisteronu na posunutie menštruácie a dojčenia počas jeho užívania. Mám 14-mesačného syna, ktorého dojčím na požiadanie. Cez deň je to 1-2x a v noci cca 5x. Cez víkend ideme na dovolenku a ja mám vo štvrtok dostať menzes. Moja gynekologička mi predpísala Norethisteron, ktorý mám začať užívať v pondelok 2x denne. V tej radosti som jej zabudla spomenúť, že ešte dojčím.

Písala som na stránku mamily, kde mi odpísali, že počas užívania tohto lieku môžem kľudne pokračovať v dojčení. Len zrejme dôjde k zníženiu tvorby mlieka, čo pri takom väčšom dieťati, ktoré už papá pestrú stravu nevadí.

Je podľa Vás bezpečné užívať Norethisteron počas dojčenia?

Ďakujem

Dobrý deň,

užívanie Norethisterónu počas dojčenia je kontraindikované.

Prechádza do materského mlieka v množstve, ktoré odpovedá 10 - 20 % koncentrácii v plazme matky.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut