Je multivitamín Pure rituals bezpečný pre deti?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

na radu kamarátky som deťom objednala detský lipozomálny multivitamín (Pure rituals lipozomálny Multivitamín pre deti, 200 ml). Objednala som ho priamo zo stránky slovenského výrobcu. Až neskôr som ho hľadala na adc.sk, ale nie je tam vedený. Ani v ponuke internetových lekárni som ho nenašla.

Je tento produkt naozaj dôveryhodný a nemôže deťom uškodiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Daný produkt nepoznám. Zložením vyzerá byť fajn, ale stále je to len doplnok výživy, teda potravina a nemá liečebné účinky. Keďže je to výživový doplnok a nie liek, nemá skúšky účinnosti a bezpečnosti, preto sa Vám bližšie k otázke nemôžem vyjadriť.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie