Je v poriadku brať Femibion 1 a zároveň ďalšiu kyselinu listovú?

Zodpovedané
16. mar 2022

Dobrý deň,

už vyše mesiaca beriem dva druhy kyseliny listovej spolu, keďže sa snažíme o bábätko.

Je v poriadku brať Femibion 1 a zároveň ďalšiu kyselinu listovú?

Môže väčší nadbytok uškodiť plodu?

Mám užívať len Femibion 1?

Kvôli vývojovým vadám beriem až dva druhy.

Ďakujem

Dobrý deň,

počas plánovania tehotenstva a v prvom trimestri za odporúča denný príjem 800 ug kyseliny listovej. Nie je potrebné kombinovať dva druhy.

Pokojne môžete doužívať kyselinu listovú od MedPharmy v dávke 2 tablety denne a následne prejsť na Femibion 1.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut