Mám počas užívania antikoncepcie brať nejaké vitamíny?

Zodpovedané
28. aug 2019

Dobrý deň,

v stredu som začala užívať antikoncepciu Karhla.

Keď užijem z posledného blistru nedeľnú tabletku, tak z toho istého blistru doberiem pondelkovú, utorkovú. Potom 7 dní pauza. Začnem nový blister od stredy.

Mám počas užívania antikoncepcie brať nejaké vitamíny?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antikoncepcia ovplyvňuje len vaše hormóny. Nijako nesúvisí s vitamínmi. Nie je teda nutné užívať vitamíny kvôli užívaniu antikoncepcie.

Samozrejme, ak naopak potrebujete, alebo chcete z nejakého dôvodu užívať vitamíny, napríklad pri chorobe alebo na imunitu, tak môžte.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová