Môže 2,5-ročný syn užívať Imunoglukan?

Zodpovedané
10. feb 2024

Dobrý deň,

môj 2,5-ročný synček bol často chorľavý, tak som mu na odporúčanie lekárničky začala dávať Imunoglukan. Až dnes po dvoch mesiacoch som si všimla v príbalovom letáku, že do troch rokov je nevhodný. Syn počas uživania nebol chorý, ani nebadám žiadne negatívne účinky.

Môže sirup užívať ďalej, alebo ho radšej vysadiť?

Aké môžu byť nežiadúce účinky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Aplikácia prípravku Imunoglukan P4H® vo vekovej skupine 1 - 3 roky života je možná, a to najmä na základe konzultácie s lekárom, ktorý pozná zdravotný stav dieťaťa.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie