Môže masť z dubovej kôry uškodiť plodu počas tehotenstva?

Zodpovedané
9. apr 2019

Dobrý deň,

som tehotná a mám vonkajšie hemeroidy. V lekárni mi na to dali Dubovú kôru masť. Avšak po prečítaní som si všimla, že v zložení je alkohol, a to konkrétne (alcohol denat).

Môže to poškodiť vývoj bábätka, alebo mať vplyv na tehotenstvo?

Môže sa alkohol z masti vstrebať cez pokožku alebo cez konečník?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dubovú kôru môžte počas tehotentsva používať aj ako masť alebo ako odvar z čajoviny. Dieťa to neohrozuje.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová