Môže Sinupret na zahlienené hrdlo 10 týždňovej dcérky?

Zodpovedané
23. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 10 týždňovej dcérky, ktorá má už dlhšie zahlienené hrdielko. Teraz začala pri dýchaní chrapčať a pri papaní sa jej ťažko dýcha. Stále má ústočka plné slín. Pripisujem to prvému zúbku, ktorý už má.

Noštek stále odsávam a striekam jej morskú soľ. Teraz sa mi pri ležaní dusí. A to až tak, že sa nevie nadýchnuť. Žijeme v zahraničí a podľa lekárov je to normálne.

Pomôže jej Sinupret?

Aký iný liek nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokračujte v čistení nošteka morskou vodou a odsavaním. Pomohlo by jej ak by ste jej striekli do nošteka aj Nasivin Soft kvapky pre batoľatá 0,01%tné.

Sinupret jej môžte dávať, pomôže jej zriediť a ľahšie odstrániť hlieny.

Najviac by Vám však pomohli Fenistil kvapky. Sú na lekársky predpis ale je to antihistaminikum, ktoré zastaví tvorbu hlienov. Sú vhodné pre deti od 1 mesiaca. Mali by mať takúto alternatívu lieku aj v zahraničí.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová