Môžem dôverovať antikoncepcii a som naďalej chránená?

Zodpovedané
27. okt 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Leverette a od 4. tabletky v 3. týždni som mala črevné problémy. Preto som sa riadila príbalovým letákom a prešla som na 7-dňovú pauzu. V letáku sa píše, že ak zabudnem užiť tabletku v 3. týždni, tak buď môžem prejsť na týždňovú pauzu alebo pokračovať bez pauzy.

Vybrala som si teda tú prvú možnosť. Krvácanie z vysadenia som dostala dnes. Včera som mala pohlavný styk s kondómo. Asi o hodinu po tom ako priateľ ejakuoval, tak sme chceli pokračovať. Akurát sme si neuvedomili, že nemáme kondóm. Priateľ do mňa raz vošiel, ale ihneď prestal.

Môžem dôverovať príbalovému letáku a som naďalej chránená?

Mám užiť "tabletku po"?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste týždeň pred vynechanou tabletou užili všetky ostatné správne, môžete dôverovať príbalovému letáku. Účinok antikoncepcie sa neznížil.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut