Môžu antibiotiká Fromilid oslabiť účinok antikoncepcie Leverette?

Zodpovedané
25. máj 2022

Dobrý deň,

užívam HAK Leverette a počas užívania placebo tabliet som užívala aj ATB Fromilid (klaritromycin). Poslednú antibiotickú tabletku som vzala v nedeľu večer o 19:00 a prvú aktívnu tabletu Leverette v utorok o 14:00.

Môže byť aj napriek tomu oslabený účinok HAK?

Dnes to bude 4. deň užívania aktívnych žltých tabliet a včera sa partner spravil do mňa.

Ďakujem

Dobrý deň,

antibiotiká Fromilid ste užívali počas placebo tabliet. Účinnosť antikoncepcie je v tomto prípade zachovaná.

Vo všeobecnosti ale práve antibiotiká Fromilid patria medzi tie, ktoré ovplyvňujú účinnosť antikoncepcie. Odporúča sa 7 dní po doužívaní antibiotík chrániť aj inou formou.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut