Môžu sa lieky, výživové doplnky a vitamíny užívať aj po skončení minimálnej trvanlivosti?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom trvanlivosti výživových doplnkov a vitamínov. Mám výživový doplnok vo forme tabletiek proti vypadávaniu vlasov a tabletky B-komplex. Na obale je uvedená minimálna trvanlivosť do 10/2022.

Ako dlho môžem ešte tieto prípravky užívať?

Ako je to s minimálnou trvanlivosťou celkovo, čo sa týka liekov a vitamínov?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako farmaceut Vám užívanie liekov, výživových doplnkov a vitamínov po dátume exspirácie určite neodporúčam.

Po uplynutí doby použiteľnosti môžu začať chemické rozkladné procesy (výrazne zníženie účinnosti, tvorba telu škodlivých produktov...).

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut