Od koľkých rokov môže dieťa piť bylinkový čaj?

Zodpovedané
24. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom užívania byliniek deťmi.

Ako sa má užívať čaj z divozelu u 6 ročného dieťaťa?

Dieťa je často choré a zahlienené.

Ako správne dávkovať takýto čaj?

Od koľkých rokov môže dieťa piť bylinkový čaj?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

podľa mňa 6 ročné dieťa môže piť bylinkové čaje. Existujú aj detské bylinkové čaje vhodné pre batoľatá. Ja si však myslím, že vaša dcéra môže piť bežné bylinkové čaje.

Takisto aj užívanie bylinky Divozel je rovnaké ako u dospelých. Nepoznám žiadne upravené dávkovania pre deti. Divozel sa užíva v množstve 2 kávové lyžičky na 2 dcl vody 3x denne. Lúhujeme 15 minút.

Samozrejme užívanie by malo byť písané konkrétne aj na každej krabičke čajíka.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová