Patrí pálenie záhy k nežiadúcim účinkom Sumamedu?

Zodpovedané
16. feb 2023

Dobrý deň,

mám dlhodobé problémy s pálením záhy. Pred mesiacom sa mi to rapídne zhoršilo po Covide-19. Bola som aj na gastroskopii, kde mi predpísali liek Emanera. Užívala som ich dva týždne, začalo sa to zlepšovať. Avšak pred týždňom som ochorela, dostala som antibiotiká Sumamed. Od piatku ma pobolieva žalúdok a záha ma páli ešte viac. Antibiotiká som užívala už veľakrát a nebol problém, maximálne ma svrbela pokožka. Neviem či mám zavolať na gastro, nech mi zmenia lieky.

Patrí pálenie záhy k nežiadúcim účinkom Sumamedu, ktoré sa môžu prejaviť až po 2 týždňoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri antibiotickej liečby vždy odporúčam užívať probiotiká ako prevenciu gastrointestinálnych ťažkostí. Pokojne si ich nasaďte aj po ukončení liečby, aby sa črevná mikroflóra upravila.

Pretrvávajúce pálenie záhy konzultujte priamo s gastroenterológom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut