Psychiatrička mi vymenila Lexaurin za Frontin a ja sa zle cítim

Zodpovedané
23. dec 2018

Dobrý deň,

psychiatrička mi vymenila Lexaurin 3 mg za Frontin 0,50 mg denne. Veľmi zle sa cítim. Mám príznaky ako na začiatku choroby - trasenie v celom tele, bolesti hlavy, tlaky na hrudi, pocit ťažkého dýchania a búšenie srdca.

Môže to byť z toho, že som bola naučená na Lexaurin a telo si ešte nezvyklo na nový liek?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý pacient reaguje trochu inak. Ale áno stáva sa aj to, že ak pred tým bolo Vaše telo veľmi dlho navyknuté na Lexaurin, tak si na nový liek tak jednoducho nenavyknete, teda budete mať pocit, že Vám nezaberá. Napriek tomu, že ide o liečivá z rovnakej skupiny.
Potom ešte sa treba zamyslieť aj nad tým, či Vám doktorka nezmenila dávkovanie, keďže ste mali Lexaurin 3 mg a teraz máte Frontin 0,5mg. Neviem koľko užívate denne, ale prepočítajte si dávku či je rovnaká.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová