Rinogermina ako prevencia u škôlkára. Ako presne postupovať?

Zodpovedané
10. feb 2024

Dobrý deň,

synček nastúpil 9/2023 do škôlky. Po opakovaných zahlieneniach nám z výteru u doktorky vyšla baktéria Moraxella. November/december/január sme boli na liečbe Rinogerminou. Synček je zatiaľ bez choroby/soplíkov, do škôlky chodí od konca sviatkov. Čítala som, že pri oslabenej imunite (neviem či Moraxella imunitu oslabuje) sa odporúča liečba 5 mesiacov.

Mám synčekovi Rinogerminu dávať ešte ďalší 3-mesačný cyklus?

Ak áno, tak mám začať hneď (teda bez prestávky)?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Rhinogermina sa dávkuje: Dvakrát za deň 2 vstreky (min. 5 x 109 CFU) do každej nosnej dierky, po dobu 7 po sebe nasledujúcich dní.

Liečbu opakujte 1x mesačne po dobu 3 mesiacov alebo podľa odporúčania lekára.

Deťom s opakovanými infekciami horných dýchacích ciest sa odporúča dlhodobejšie podávanie RINOGERMINY®, a to počas 5 mesiacov, aby došlo k úplnej obnove ochrany sliznice.

O ďalšom postupe sa poraďte s lekárom.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie