Som tehotná a mám zápchu. Môžem užiť Lactecon?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

som v druhom trimestri a trpím zápchou. Začínam mať obavy, lebo ma už začína bolieť brucho a jednoducho sa neviem vyprázdniť.

Môžem užiť Lactecon?

Ďakujem

Dobrý deň

áno, Lactecon môžete užiť. Laktulóza ako účinná zložka Lacteconu sa do tela nevstrebáva, použitie je bezpečné aj počas tehotenstva.

Z praxe mám veľmi dobré skúsenosti aj s Fructolax sirupom, ktorý je na prírodnej báze. Je vhodnejší na dlhodobejšie užívanie.

Lactecon

Lactecon obsahuje laxatívum (preháňadlo), ktoré sa nazýva laktulóza. Viazaním vody do hrubého čreva zmäkčuje stolicu a uľahčuje vyprázdňovanie.

Fructolax Ovocie a vláknina sirup

Fructolax Ovocie a vláknina sirup je výživový doplnok pre deti od 3 rokov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut