Užitie lacteconu v tehotenstve

milka1533
20. jan 2019

Ahojte baby použili ste niektorá lactecon v tehotenstve? Pomohlo vám to vyprázdniť sa?...

lavender21
20. jan 2019

@milka1533 áno, hlavne v treťom trimestri keď som začala užívať železo, tak som mala problémy. Nasadila som Lactecon a zlepšilo sa to... 🙂 jednoznačne odporúčam...

lavender21
20. jan 2019

@milka1533 ale teda nie je to úplne na taký akútny stav, na to je najlepší glycerínový čípok. Skôr dlhodobejšie má efekt...

milka1533
autor
20. jan 2019

@lavender21 no tak ja už nwm ísť na WC týždeň a pol a už nevladzem toľko tlačiť.. Vyskúšala som už všetko.. A nič nezaberá.. A dnes som sa pýtala v lekárni na niečo iné tak mi toto odporučili.. Tak či to vôbec pomôže lebo už som zúfalá.. Bola som i u svojho doktora aj u gynekologických aj na pohotovosti a nikto s tým nič nespravil.. :(.. Tak ja už nwm

milka1533
autor
20. jan 2019

@lavender21 a mne tiež predpísala na železo také na cmulanie tabletky ale som ich prestala brat koli aj tomu.. Lebo som čítala že to môže byť aj od tabletiek zápcha tak ja už nwm :(

lavender21
20. jan 2019

@milka1533 a glycerínový čapík si neskúšala? Ten by mal pomôcť na okamžité vyprázdnenie. Ten Lactecon je ozaj fajn, skús dávkovanie zo začiatku 3x denne 45 ml a keď sa to po pár dňoch upraví tak 15-30ml denne. On sa vôbec nevstrebáva a teda je úplne bezpečný aj v tehotenstve a je to nenávykové hlavne... Ja som užívala Sorbifer, z toho som mala zápchu a ani to nemalo nejak veľký efekt na hemoglobín. Asi dva týždne pred pôrodom mi doktorka odporučila Globifer Forte a teda hemoglobín mi do pôrodu krásne stúpol a aj som z neho nemala zápchu... Ak by ti pomáhal ten Lactecon, tak ono sa robí aj väčšie balenie ktoré je na predpis, volá sa Duphalac, to by ti potom mohla napísať doktorka, aby si ušetrila 😉

lavender21
20. jan 2019
milka1533
autor
20. jan 2019

@lavender21 hej mam to akurát teraz som skúšala capik.. Tlačilo ma na WC ale ta tvrdá stolica mi ostáva dnuka a ja už nedokážem tlačiť co sa tak trasiem :(... Áno počítala som s tým ze to bude bolieť ale až toľké trápenie to nie :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre