Som v 3. trimestri a priateľovi som natrela na chrbát Flector gél. Mohlo to ohroziť naše dieťa?

Zodpovedané
1. feb 2024

Dobrý deň,

som v 38. týždni tehotenstva a priateľovi som natrela Flector gél na chrbát. Nevedel si ho sám aplikovať. Teraz čítam, že je kontraindikovaný v 3. trimestri.

Je aj v takej forme pre naše dieťa nebezpečný?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Flector by sa nemal užívať počas tehotenstva, ale vzhľadom k tomu, že ste ho aplikovali len na malú plochu (ruky), ktoré ste si predpokladám hneď umyli, tak nepredpokladám veľkú absorpciu lieku a ovplyvnenie bábätka.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie