Spôsobuje užívanie Azithromycinu počas tehotenstva svrbenie chodidiel a dlaní?

Zodpovedané
13. okt 2022

Dobrý deň,

až 4 dni som sa trápila s bolesťou hrdla, tak som navštívila svoju lekárku. Momentálne som v 9. mesiaci tehotenstva a o 3 týždne ma čaká sekcia. Predpísala mi trojdňové antibiotikum Azithromycin. Na penicilínové lieky mám alergiu, preto mi dala tieto. Včera som vzala prvú tabletku, hrdlo sa mi zlepšilo, ale v noci ma začali svrbieť dlane a chodidlá.

Spôsobuje Azithromycin počas tehotenstva svrbenie chodidiel a dlaní?

Ak je to tými liekmi, mám si dávať probiotiká alebo nejaké čaje, aby pečeň netrpela?

Ďakujem

Dobrý deň,

uvedené príznaky môžu byť prejavom alergickej reakcie na antibiotiká.

Pokračovanie v liečbe konzultujte s predpisujúcim lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut