Stráca antikoncepcia pri črevných problémoch svoj účinok?

Zodpovedané
9. okt 2022

Dobrý deň,

užívam antikoncepciu Leverette, ale mám aj mierne zvýšené pečeňové testy. Naposledy som bola na kontrolu a hodnoty pečeňových testov veľmi mierne klesli. Užívam aj Lagosu.

V piatok ráno som užila prvú tabletku po 7-dňovej pauze a po 11. hodinách od užitia som zvracala. V pondelok som mala pohlavný styk, ale použila som aj Pharmatex.

Odvtedy som v strese a je mi zle, mám plynatosť, pocit plného žalúdka.

Účinkuje mi antikoncepcia aj napriek zvýšeným pečeňovým testom a črevným problémom?

Nezvraciam a ani nemám hnačky, stolicu mám normálnu ráno a večer. Antikoncepciu užívam ráno o 9 hodine.

Ďakujem

Dobrý deň,

ste plne chránená antikoncepciou.

Zvýšené pečeňové testy neznižujú účinok antikoncepcie.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut