Syn užíva Augmentin. Aký liek mu pomôže na suchý kašeľ?

Zodpovedané
13. feb 2020

Dobrý deň,

môj syn bude mať v marci 3 roky a užíva antibiotiká Augmentin DUO s príchuťou miešaného ovocia. Okrem toho má od imunoalergológa predpísaný Aerius sirup, ktorý berie raz denne 3 ml.

Aký sirup mu môžem dať na suchý dráždivý kašeľ?

Viem, že zelený Trifed nie, pretože tiež obsahuje antihistaminiká.

Ďakujem

Dobrý deň,

Augmentin aj Aerius by mu mali zmierniť kašeľ. Preto by som odporúčala už len niečo na prírodnej báze potrebné na akútne zastavenie kašľa, aby sa dieťatko netrápilo.

Odporúčam Mucoplant skorocelový sirup proti kašľu.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová