Užívam antikoncepciu a antibiotiká. Musím sa ešte chrániť aj iným spôsobom?

Zodpovedané
8. dec 2023

Dobrý deň,

29.11.2023 som zobrala prvú tabletku HAK Karhla. No zároveň som začala užívať antibiotiká Zinnat 500. 1.12.2023 som mala pohlavný styk bez ďaľšej ochrany.

Mala by som vziať tabletku po?

Môžem potom naďalej užívať Kahrlu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Počas užívania antikoncepcie a antibiotík je potrebné sa ešte navyše chrániť aspoň 7 dní po ich dobratí.

Odporúčam Vám kontaktovat Vášho gynekológa a poradiť sa a o možnosti núdzovej antikoncepcie, teda tablety po.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie