V akom časovom rozostupe mám užívať železo, Euthyrox a magnézium?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

momentálne som v 29. týždni a mám brať magnézium a železo Sorbifer Durules. Beriem aj Euthyrox 88 ráno.

Ako mám brať magnézium a železo?

V akých rozostupoch s tým Euthyroxom?

Môžem naraz večer?

Plus ešte vitamíny C a kyselinu listovú.

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Euthyrox sa musí užiť hneď ráno nalačno, aspoň pol hodinu pred jedlom. Kovy ako železo a horčík znižujú absorpciu Euthyroxu, preto tam musí byt odstup.

Železo od magnézia užívajte aspoň s dvojhodinovým rozostupom a taktiež aj od Euthyroxu. Vitamín C môžete súčasne so železom a kyselinu listovú počas dňa nezávisle od liekov.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie