Železo Sorbifer Durules

madamechova
19. feb 2013

Baby, mám nedostatok železa a tak beriem tabletky Sorbifer Durules. Moja zubárka mi povedala, aby som ich počas tehotenstva nebrala, že dieťa bude zlé a pokazené zuby. Počuli ste niečo o tom? Je to pravda, alebo len fáma?

mirkita
19. feb 2013

@madamechova brala som ich aj ja cele prve tehotenstvo a toto som veru nepocula - to ma mat dieta zle a pokazene zuby ci dieta ma byt zle? nechala by som si asi od zubarky vysvetlit cim by to malo byt takyto ucinok...

kristiii
19. feb 2013

@madamechova tiež som o tom nepočula, brala som ho a zuby sa mi teda nepokazili ani malý nebol zlý /teda nie viac ako iné deti 😀 /. Jediné problémy s ním čo som počula že niekoho zapeká, tak treba príp. prisposobiť stravu. Ale ja ho beriem aj teraz a vobec žiadne problémy nemám. Ale chystám sa na preventívku k zubárovi tak sa ho schválne spýtam

graceful9
19. feb 2013

@madamechova aj ja som brala a tiež som to nepočula ...

madamechova
autor
19. feb 2013

Môj gynekológ tiež o tom nepočul... opýtam sa jej znova, keď tam pôjdem...

aristka
19. feb 2013

ja som železo brala každé tehotenstvo a nič také sa u nás nestalo a zúbky máme krásne zdravé 😀

zvedavamt
20. feb 2013

skvor doporucujem doplnit zelezo prirodnou formou z trstinovej melasy, je v nej vsecko co telo potrebuje v telu prijatelnej forme aj mnozstve
mozu ju aj deti
chuti ako horkasty karamel,da sa jest, pridat do napoja a je ozaj ucinna a navyse okrem zeleza doplna ostatne mineraly aj vitaminy
kupite v predajni zdravej vyzivy

zuzanitaina40
20. feb 2013

@zvedavamt prosim Ta a je v tej melase dostatocne mnozstvo zeleza? lebo aj mne predpisali sorbifer, lebo mam dost znizene hodnoty, dakujem.

zvedavamt
20. feb 2013

z pribaloveho letaku sorbifer 4. MOŽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY

Liečbu filmom obalenými tabletami Sorbifer Durules pacienti obvykle dobre znášajú. Aj napriek tomu - ako vlastne všetky lieky - môže Sorbifer Durules spôsobovať vedľajšie účinky, hoci nie u každého sa prejavia.

V prípade výskytu ktoréhokoľvek z nasledovných vedľajších účinkov sa poraďte so svojim lekárom:

Časté vedľajšie účinky (s výskytom >1%): nevoľnosť, bolesti brucha, hnačka alebo zápcha.

Zriedkavé vedľajšie účinky (s výskytom <1‰): vredové ochorenie pažeráka, zúženie pažeráka a kožná vyrážka.
No už len kvoli tomuto by som zvazila ... a tie pridavne latky v tabletke,ties nic moc
Trstinova melasa,co mame doma
http://glutenfree.sk/potravinove-doplnky/699-bi...

ma takmer 100% vstrebatelnost železa, neviem aku maju te tabletky
cena sa pohybuje od 3 eur za velku flasku 625g

naolina
20. feb 2013

ahoj! ja som uz 4 roky beriem Sorbifer Durules a moj syncek (21mes) ma velmi krasne a biele zubky 😀 😀 😀 jedine co mi na tych tabletkach vadilo- caste zapchy 😝

janka239
24. feb 2013

ahoj moja 🙂 ja som ich brala tiež, dokonca mi ich predpísal moj gynekológ až počas tehotenstva...takže to bude zrejme hova.dina si myslím 🙂 ...tvoja Janka (s Nelkou)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre