Xyzal sirup a výsyp okolo úst

Zodpovedané
30. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 5 ročnej dcéry. Najskôr užívala denne Fenistil kvapky 15 kvapiek. Teraz jej lekár zmenil liečbu a užíva Xyzal sirup 5 ml denne. Všimla som si výsyp okolo úst - drobné vyrážky. Je to vedľajší účinok z tohto sirupu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto nikdy nevieme určiť s úplnou presnosťou. Ale pravdepodobne to bude reakcia na Xyzal sirup. Je to sirup na nádchu (aj alergickú) alebo na žihľavku (sčervenanie, opuch, pálenie pokožky a iné prejavy alergie). Týmpádom by sme mohli vylúčiť, že to má z nejakého jedla z posledných dní.
Potvrdíte si to len tak, že vynecháte tento sirup aspoň dva dni a budete pozorovať či sa jej výsev stráca, prípadne upokojuje.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová