Ako si nastaviť myseľ, aby som bola pozitívna k životu?

Zodpovedané
20. okt 2022

Dobrý deň,

veľmi ma zaťažuje denný kolobeh môjho života. Deti, škola, škôlka, manžel, domácnosť a ku tomu všetkému aj moja vyčerpávajúca práca.

Prežívam neskutočný stereotyp, som nervózna a veľmi ma to mrzí najmä kvôli deťom. Manžel ma často upozorňuje, aby som prestala byť nervózna, neustále ma usmerňuje. Som už unavená aj z jeho neustáleho prízvukovania.

Mám pocit ako keby som sa prestala tešiť zo života. Keď som bola mladšia, bez záväzkov a povinností, vedela som sa tešiť zo života omnoho viac. Veľmi ma to trápi.

Ako si mám nastaviť myseľ, aby som bola pozitívne naladená k svojmu životu?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba si uvedomiť, že celá domácnosť nemôže stáť len na Vás. Naučte sa oddychovať, nájsť si aktivity pre seba, začať športovať - skúste fitnes, jogu. Jednak začnete športovať, ale dostanete sa aj z domáceho prostredia do nového kolektívu.

Je dokázané že aj športom sa vylučuje serotonín, ktorého máte asi nedostatok, keďže popisuje nervozitu a únavu. Aj stereotyp u žien v domácnosti sa prejavuje na psychike a môže hroziť aj syndróm z vyhorenia. Týmito aktivitami môžete predísť tomuto stavu.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič