Súvisia stavy môjho syna s psychiatrickou diagnózou?

Zodpovedané
6. nov 2022

Dobrý deň,

mám syna s DMO, je epileptik na vozíčku. Do 18 rokov to bol zlatý chlapec, s ktorým sa dalo dohovoriť. Po tomto veku sa u neho prejavila prvý raz zmena správania. Myslela som, že ju vyvolala zmena liekov na epilepsiu, kde sa menil Topimark za Briviact. Vrátili sme sa opäť k Topimarku. Potom sme zmenili neurológa, kvôli dospelosti. Opäť sa menil liek Topimark na Levetiracetam. Po pol roku prišla opäť zmena správania, u psychiatričky bola synovi stanovená porucha osobnosti. Postupne sme sa opäť vrátili k Topimarku, ale zmena správania pretrváva. Deje sa to cyklicky. Dva týždne je syn pokojný, pekne rozpráva, dobre spí celú noc, niekedy aj cez deň. Potom sa to postupne mení a prídu dva týždne nepohody, keď nespí niekedy aj celú noc, inokedy len 3 hodiny, je nepokojný, stále niečo rozpráva, ale nezrozumiteľne. Dostáva amok, kričí na nás, všetko rozhadzuje a nevieme si s ním rady. Vtedy hovorí, že mu je zle a má záchvat. Potom to zase prejde. Tento cyklus trvá asi rok.
Neurológ nás poslal za psychiatrom, že on nám už nevie pomôcť.

Je to podľa príznakov psychiatrická diagnóza?

Ďakujem

Dobrý deň,

je možné podávať pri základných liekov ešte lieky podľa potreby, čiže podľa stavu vášho syna. Ak je nepokojný, tak je možné pridať lieky na ukľudnenie. Ak zle spí, lieky na spánok. Ak chodíte so synom k psychiatričke, tak jej treba popísať tieto stavy. ktoré tu opisujete. Upraví mu liečbu.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič