Môžem preobjednať syna na skorší termín k inému psychiatrovi?

Zodpovedané
2. nov 2022

Dobrý deň,

môj 25-ročný syn sa liečil na psychiatrii kvôli úzkostnej poruche. Po prepustení z nemocnice mu dali lieky a kázali sa mu objednať k psychiatrovi. Ten mu dal termín až na január. Lieky už dobral a máme pocit, aj keď on si to nechce priznať, že opäť nie je na tom psychicky dobre. Potreboval by navštíviť odborníka. K terapeutovi chodí pravidelne, ale ten mu lieky nedá.

Mohol by skúsiť objednať sa k psychiatrovi niekde inde aj skôr, keďže do januára by sa bez liekov mohol jeho stav zhoršiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

k psychiatrovi môžete objednať vášho syna bez výmenného lístka a ak ste dostali termín až o 3 mesiace a potrebuje lieky môžete skúsiť iného psychiatra.

Prípadne riešte problém cez VÚC.

Prajem Vám všetko dobré,
MUDr. Pavol Palkovič