Ako riešiť agresivitu u detí v škole?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

istý žiak narúša vyučovanie, nepracuje, nadáva a bije ostatných. Toto dieťa krátky čas navštevuje psychologickú ambulanciu, ale zatiaľ sa situácia nezlepšila.

Aké sú možnosti, čo sa týka riešenia správania problémového žiaka?

Je možné vylúčenie zo školy?

Je potrebné navštíviť psychiatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, čo platí na Vašich žiakov. Vyhrážky? Pozitívna motivácia? Názorná ukážka? Prítomnosť psychológa/riaditeľa/rodiča žiaka v triede?

Psychológ by Vám mal v tejto situácii poradiť, prísť na vyučovanie, riešiť to s Vami, riešiť to s rodičmi žiaka.

Nepomôžem Vám nijako konkrétne. Je mi to ľúto.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie