Je v poriadku, keď učiteľka rieši problém vždy len so sociálnou pracovníčkou a nie s rodičmi?

Zodpovedané
11. nov 2022

Dobrý deň,

syn je už štvrták, ale jeho učiteľka už od 1. ročníka nikdy nič nerieši s rodičmi. Akonáhle je v triede nejaký problém, posiela deti k sociálnej pracovníčke.

Je to v poriadku?

Ako ju máme upozorniť, že chceme, aby najprv problém konzultovala s rodičmi?

Ďakujem

Dobrý deň,

škoda, že to začínate riešiť až vo štvrtom ročníku. Pani učiteľka možno nechce s každým problémom zaťažovať rodičov. Ak ide o maličkosti, naozaj nepotrebuje kvôli všetkému volať rodičom. Povedzme, že sa žiaci pohádajú, behajú, niečo vyvedú - sociálna pracovníčka im dohovorí a neopakuje sa to, nemusí rodičov zaťažovať.

Pokiaľ sa jedná o závažnejšie konflikty v triede, alebo opakované problémy, určite by o tom rodičia mali vedieť.

Pani učiteľka a rodič by mali byť partneri, ktorí spolu komunikujú. Nikdy nie je neskoro s komunikáciou začať.

Ak pani učiteľke poviete, že chcete vedieť o problémoch, mala by Vám o tom povedať. Niekedy sa stane, že človek zabudne v návale iných povinností. Ak pani učiteľke zavoláte raz za čas vy, istotne si pár minút na komunikáciu nájde a vyhodnotí správanie v škole.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie