Kde si môžem urobiť pedagogické minimum?

Zodpovedané
8. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som vykonávať prácu asistenta učiteľa. Strednú a vysokú školu mám úplne mimo odboru, (stredná škola - cestovný ruch, vysoká - sociálna práca). Viem, že sa dá urobiť klasicky pedagogická škola, ale to nechcem. Chcela by som iba doplňujúce pedagogické štúdium.

Kde sa to robí a aké sú podmienky?

Kde je potrebné urobiť si pedagogické minimum, aby som mohla vykonávať prácu asistenta učiteľa?

Ďakujem

Dobrý deň,

poviem Vám pravdu, že som sa o to nikdy nezaujímala. Po položení Vašej otázky som si jednoducho zadala do googlu dpš - doplňujúce pedagogické štúdium. Našlo mi napr. na UMB v BB, aj nejaké MPC robia. Za každé toto štúdium sa platí, trvá približne 1 rok.

Ak si zadáte na stránke minedu.sk do vyhľadávania písmená dpš, nájde Vám tam ministerstvom schválené štúdiá (z roku 2022). Aktuálne ešte nie sú. Rozhodnete sa, kde sa Vám to oplatí a už si budete hľadať na stránke danej školy konkrétne podmienky.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie