Má test zrelosti vplyv na zápis dieťaťa do školy?

Zodpovedané
8. jún 2023

Dobrý deň,

dnes sme boli na zápise s dieťaťom narodeným v októbri. Testy zrelosti nám vyšli 50 na 50%. Pani učiteľky ho chvália. Patrí medzi priemerné deti. Teda nie tie, ktoré do školy nepatria. Na testoch aj dnes na zápise chlapec stresoval. Ako matka som videla, že robil chyby, z ktorých som bola aj ja prekvapená. Viem, že to vie. Kázali nám príjsť na preskúšanie v máji a máme cvičiť grafomotoriku. Je ľavák.

Máte podobnú skúsenosť?

Má test zrelosti vplyv na zápis dieťaťa do školy?

On sa do školy teší, aj domáce úlohy si robí poctivo a vie, že si ich musí urobiť.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

treba sa riadiť pokynmi, čo Vám povedali na preskúšaní.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie