Prváčka sa pri učení nesústredí. Ako postupovať?

Zodpovedané
4. dec 2023

Dobrý deň,

moja 7-ročná dcérka je prváčka a má problémy so sústredením sa. Keď si píšeme úlohy, tak sa nevie sústrediť. Napíše jedno písmenko a potom sa mrví. Začne robiť niečo iné, potom zase niečo napíšeme a znova je neposedná.

Neviem či toto robí aj v škole. Úlohy robíme aj dve hodiny. Nechápe šlabikáru a ani zadaniu v ňom. Keď jej poviem, že si má spraviť nejakú úlohu, tak jej to musím podrobne vysvetliť a až potom pochopí. Má inak aj diagnózu hypergyerózu (zvýšená činnosť štítnej žľazy).

Čo mi odporúčate?

Ako sa mám s ňou učiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste sa opýtať pani učiteľky, že ako prebieha sústredenie Vašej dcérky v škole.

Doma už vstupuje do hry únava po celom dni. Deti pri úlohách nechcú rešpektovať rodičov, lebo vedia ako na nich.

Písať úlohy dve hodiny je naozaj veľa. Ak sa nesústredí aj v škole, tak môžete kontaktovať centrum poradenstva a prevencie.

Ak ide o nesústredenosť iba doma, vyskúšajte zmeniť miestnosť, v ktorej úlohy píšete. Nemali by sa písať pri televízii, rádiu, ani v miestnosti, kde je veľa rušivých podnetov. Viem, nejde to vždy.

Motivujte ju. Keď si napíšeš úlohy rýchlejšie, budeš sa môcť dlhšie pohrať.

Prajem pekný deň.
Mgr. Natália Rajnohová
Učiteľka pre primárne vzdelávanie