Aké vitamíny je vhodné užívať pri plánovaní tehotenstva?

Zodpovedané
31. júl 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom vitamínov pri plánovaní tehotenstva.

Prekonala som dvakrát biochemické tehotenstvo. Užívala som Mimistar 3 mesiace, neskôr kyselinu listovú.

Aké iné vitamíny je vhodné užívať pri plánovaní tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

na trhu sú viaceré preparáty určené pre ženy plánujúce graviditu.

Pri nadváhe alebo PCO sú vhodné inofoliky, pri zdravej žene napr. Ladeevita, Femibion a podobne. V tehotenstve sú potom vhodné preparáty progesterónu.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič